Suriname met kinderen, ontdek de magie van de Amazone in de jungle

Suriname is een uniek land voor een familievakantie. De indrukwekkende jugle, met de Amazone als hoogtepunt, is bijzonder gaaf om te ontdekken met kinderen. 

Kleurrijke bootjes op de Amazone in Suriname

Suriname is een relatief klein land in Zuid-Amerika. Relatief, want het is wél bijna vier keer zo groot als Nederland!

Ooit was Suriname een kolonie van Nederland. Inmiddels is het land sinds 1975 onafhankelijk. Maar in grote delen van het land wordt nog steeds Nederlands gesproken.

De rijke Surinaamse cultuur is ontstaan uit een mengelmoes van culturen van verschillende volkeren. Combineer dat met de prachtige natuur van de Amazone, en je hebt een fantastische vakantiebestemming!

Lees meer over wat je in Suriname met kinderen kan beleven, of klik direct door naar...


Inhoud: 

Spelen aan de Waterkant van Paramaribo

Het Keti Koti festival in Paramaribo

De hoofdstad van Suriname is Paramaribo. De stad ligt vlak bij de kust, aan de oevers van de Surinamerivier, en vrijwel iedere vakantie in Suriname begint hier.

Hier vind je nog veel Nederlands koloniale gebouwen. Vooral langs de Waterkant, de straat langs de Suriname rivier.

Hier neem je uiteraard een kijkje bij het Fort Zeelandia. Dit is nu een museum waar je veel van de geschiedenis leert.

En ondertussen geniet je van het uitzicht en poseer je bij de kanonnen of het standbeeld van koningin Wilhelmina.

Bezoek de plantages langs de kuststreek

Frederiks plantage, bewaakt met kanonnen

In de kuststreek van Suriname lagen vroeger talloze plantages. De meeste zijn inmiddels vervallen, maar sommige kun je nog steeds bezoeken.

Vanuit Paramaribo kun je bijvoorbeeld een leuke fietstocht maken door het Commewijne-district. Je komt langs oude plantages met typisch Nederlandse namen zoals Mariënburg, Alkmaar en Frederiksdorp.

Reis je verder langs de kust naar het Oosten, dan kom je in andere dorpen met Nederlandse namen, zoals Groningen of Wageningen.

Helemaal in het Westen van Suriname ligt Nieuw Nickerie. Hier bevindt zich de breedste rivier van Suriname, en vind je het bijzondere natuurgebied Bigi Pan, met moeras, mangrove en ontzettend veel vogels.

Oorspronkelijke bevolking en schildpadden bij Galibi

Patrick verkleed als Carib in Galibi

Reis je vanuit Paramaribo naar het Oosten, dan kom je bij de dorpen van Galibi. Hier kun je kennis maken met de cultuur van de Carib-stam, de oorspronkelijk bewoners van dit gebied.

De stranden van Galibi zijn een belangrijke plek voor zeeschildpadden. In het broedseizoen, ongeveer februari tot augustus, komen de schildpadden ’s nachts aan land om hun eieren te leggen.

Het is een bijzonder avontuur om in het pikkedonker, heel stilletjes een kijkje te nemen. Zonder de schildpadden te storen natuurlijk!

De Suriname rivier langs historische punten

De ruïnes bij Jodensavanne

Vanuit Paramaribo kun je de Surinamerivier volgen richting het zuiden de jungle in. Langs dit eerste deel van de rivier ontdek je naast mooie natuur, ook een boel geschiedenis en cultuur.

Zo kom je door Javaanse dorpen, zoals Domburg. Hier wonen nog altijd de nazaten van mensen die ooit van Java naar Suriname zijn gehaald om te werken, nadat de slavernij was afgeschaft.

Verderop ligt de Jodensavanne, waar vroeger Engelse en Portugese joden woonden. Tegenwoordig zijn er ruïnes en oude begraafplaats die je kan bezoeken.

En Groot Chatillion, de ruïnes van de plek waar mensen met de zeer besmettelijke ziekte Lepra werden gebracht.

Brownsberg en het Brokopondo meer

Boomtoppen steken nog boven het water uit in het Brokopondomeer bij Tukunari eiland

In het midden van Suriname ligt een groot stuwmeer: het Brokopondomeer. De stuwdam zorgt voor en groot deel van de elektriciteit in Suriname.

Het meer is heel bijzonder omdat de toppen van de bomen nog altijd boven het meer uitsteken, De dorpen die hier vroeger waren, moesten worden verplaatst.

Er zijn diverse eilanden in het meer waar je kan overnachten. Heel bijzonder is het om te zwemmen en te vissen naar piranha's...

Vlakbij het meer is het natuurreservaat Brownsberg. Hier zit je midden in het tropisch regenwoud. Spot brulapen, vind kleurrijke kikkers, en ga op pad naar de watervallen of de Witi-kreek om te zwemmen.

De Afrikaanse dorpen in de binnenlanden

Vrouwen doen de was bij de Jaw Jaw Soela

Vanaf het Brokopondomeer kan je alleen per boot verder de jungle in, richting Boven-Suriname. Dit is al een ervaring op zich!

In een lange koraal gaat het stroomopwaarts. Langs diverse stroomversnellingen, en verschillende dorpen van de Saramakka stam. Dit zijn nakomelingen van mensen die tot slaaf gemaakt waren en ontsnapten van de plantages.

Deze van oorsprong Afrikaanse mensen bouwden dorpen zoals ze die in Afrika ook hadden. Het is heel bijzonder om deze dorpen te bezoeken, je waant je in een andere tijd!!

Er zijn diverse mooie plekjes langs de rivier om te verblijven. Bij de Jaw Jaw sula bijvoorbeeld. Bij dit dorp vormen de grote stenen in de rivier voor een natuurlijke bubbelbad.

Handig om te weten over reizen naar Suriname

bootjes en kleding wassen in de rivier
  • Reizen: Vliegen naar Suriname duurt ongeveer 9 uur, eenmaal aangekomen reis je veel met de auto en per boot.
  • Gezondheid: Check ruim voor vertrek of je nog een vaccinatie nodig hebt voor bijvoorbeeld gele koorts. Drink water uit flessen en neem insectenspray mee!
  • Veiligheid: Suriname is over het algemeen een veilig land voor toeristen, zeker bij de bekende plekken. Maar houd zoals in elk druk toeristisch gebied je spullen goed in de gaten en vermijd ’s avonds afgelegen plekken.
  • Klimaat: Het hele jaar door is er een tropisch, warm en vochtig klimaat. Er  zijn twee regenseizoenen: van april tot juni en van november tot januari, flinke buien maar meestal blijf het wel warm.
  • Kindvriendelijkheid: Suriname is kindvriendelijk, er is genoeg te doen voor alle leeftijden. En er wordt Nederlands gesproken!

Rondreizen voor gezinnen in Suriname

Verschillende reisorganisaties bieden familiereizen naar Suriname aan, deze vind je terug op onze pagina familiereizen Suriname.

18-daagse reis door Suriname - Local Hero Travel

Local Hero Travel verzorgd gezellige en bijzondere familie rondreizen door Suriname

Bij Local Hero Travel wordt je reis uitgestippeld door een lokale held. Zij weten immers het beste waar de mooie plekjes in hun land zijn.

Bovendien brengen ze jullie ook in contact met de locals. Kinderen vinden het super om te zien hoe hun leeftijdsgenootjes leven.

Verblijf op een natuur camping in de jungle, bezoek Marron dorpen en leer zelf chocola maken bij een lokale cacao maker.

Local Hero Travel neemt jou en je kinderen mee op een relaxte rondreis, waarbij je in 18 dagen van Paramaribo - Galibi - Frederiksdorp - Paramaribo - Zanderij - Gunsi -  en weer naar Paramaribo reist.

Alle vervoer beschreven in het programma en overnachtingen met ontbijt zijn inbegrepen bij de prijs.


Vind je deze pagina leuk? Klik op de knop hieronder!

(Zie je de knop niet? Log dan in op je Facebook account en/of geef Facebook toestemming om cookies te gebruiken)