Leuke dierentuinen in Duitsland voor gezinnen

Er zijn vele mooie dierentuinen in Duitsland. Perfect voor een dagje uit of een leuke stop tijdens je vakantie met kinderen. 

dierentuin hannover

Overal in het land vind je prachtige dierentuinen. Sommige zijn groot en modern, met indrukwekkende themagebieden en exotische dieren van over de hele wereld.

Andere zijn juist kleinschalig en perfect voor een ontspannen dagje uit met jonge kinderen.

Een overzicht kan eigenlijk nooit volledig zijn. Maar ik wil toch de volgende aanraders als tips meegeven.

Heb jij ook een tip over een dierentuin in Duitsland, laat het me weten.

Inhoud:

Grote dierentuinen in Duitsland

entree van Berlin Zoo

Allereerst kent natuurlijk iedere grote, zichzelf respecterende stad een mooie dierentuin. Zo ook in Duitsland. En daarvan zijn dit de mooiste:

  • Zoo Berlijn heeft zeer zeldzame dieren in hun prachtige dierentuin die gelegen is in een schitterend park. Ze hebben o.a. de grote panda, gorilla's en kiwi's. Ze hebben ook een prachtig aquarium met rifhaaien van het Great Barrier Reef tot aan de krokodillen van de Amazone.
  • Dierenpark Neurenberg heeft een dolfinarium waar de dolfijnen en zeeleeuwen in een hoge boog het water uit springen. Maar deze aantrekkelijke dierentuin heeft nog veel meer spannende dingen te bieden: bijvoorbeeld vijvers met pelikanen, een 'gebergte' met steenbokken of het rijk der sneeuwluipaarden.
  • Dierentuin Hellabrunn in München heeft Australische kangoeroes, Siberische tijgers of pinguïns en ijsberen uit de poolstreek. Je kunt tijdens een spannende ontdekkingsreis de highlights van alle continenten verkennen. 'Molli', de zoenende zeeleeuwin, de indrukwekkende zilverruggorilla 'Porgy' en alle andere dieren kan je daarbij zonder storende traliehekken bijna zoals in de vrije natuur gadeslaan.
Ijsberen in dierentuin Hannover
  • Dierentuin Hannover heeft een spannende boottocht waarbij neushoorns, flamingo's en giraffen zó dichtbij lijken dat je denkt dat je ze kan aanraken. Bovendien kan je via een onderwatervenster de zwemmende nijlpaarden zien. Bezoekers kunnen ook een expeditie ondernemen naar de gorillaberg te midden van een spectaculair aangelegd oerwoudlandschap of de olifanten in het Indiase junglepaleis bezoeken.
  • Dierentuin Keulen heeft als highlights het oerwoudhuis voor mensapen, het grote aquarium, het tropenhuis waar gibbons van tak tot tak slingeren en waar exotische vogels door de dichte palmbomen en tropische varens vliegen, en het reusachtige nieuwe olifantenverblijf.

Kleine dierentuinen in Duitsland

Een nieuwsgierige geit

Naast deze grote dierentuinen in Duitsland, zijn er ook vele kleinere. Deze zijn zeker zo leuk, vooral als je met kleine kinderen niet de hele dag in een dierentuin wilt lopen. Ik heb deze aanraders voor je:

Vlak over de grens bij Denekamp vind je Tierpark Nordhorn. Dit is een groene dierentuin voor het hele gezin. Je vindt er meer dan 1000 dieren in toegankelijke dierenverblijven. Maar ook een grote speeltuin (buiten en binnen) waar de kinderen zich kunnen vermaken.

Ook vlakbij Nederland ligt Zoopark Metelen. Begonnen als vogelpark zijn er nu ook vele andere dieren zoals veel apen en wolven. Verder ook hier verschillende speeltuintjes.

Vlak bij de Belgische grens in de Eifel zijn ook veel kleine dierentuinen, zoals de Ei Eifelzoo Lünebach en Hochwildpark Rheinland. 

Een aanrader is het Adelaars en Wolfspark Kasselburg. Een leuke combinatie van een mooie kasteelruïne, verschillende dieren (vooral wolven), een speeltuin, en een mooie roofvogelshow. Wij hebben ons daar prima vermaakt.

Gratis Kaisergarten dierenverblijf in Oberhausen

Stekelvarken in Oberhausen Dierenverblijf

Oberhausen ligt in het westen van Duitsland op een uur rijden van Arnhem en is een perfecte stad voor een stedentrip met kinderen.

In Oberhausen kun je de Kaisergarten vinden, een prachtig park om heerlijk te wandelen, te ontspannen en lekker te spelen. Er is een groot meer en een leuke speeltuin voor de kinderen.

Ook heel leuk is dat er een gratis dierenverblijf in de Kaisergarten ligt. Hier zitten voornamelijk Europese dieren maar ook wat grote dieren zoals de lynx. Het is een beetje een kruising tussen een hele grote kinderboerderij en een kleine dierentuin. En voor jonge gezinnen een heel leuk en lekker goedkoop uitje.

Wandel ook nog even over de bijzondere Slinky Springs to Fame brug en naar het kasteel van Oberhausen. Lees hier meer over de stad:

Tiergarten Kleve

Klaar om naar binnen te gaan bij Tiergarten Kleve

Een heel betaalbare Duitse dierentuin is Tiergarten Kleve. Met 300 dieren is het een niet al te grote dierentuin. Maar leuk is hier dat je sommige dieren mag voeren en knuffelen. In de winter heb je hier het spectaculaire China Light evenement.

Emma ging langs bij de dierentuin in Duitsland en ontdekte dat er ook veel te spelen is. Zo vind je bij de entree van Tiergarten Kleve direct een grote Chinese sprookjesspeeltuin. Deze nodigt meteen uit om in te spelen. Volg je de wandelroute door de dierentuin, dan vind je halverwege ook nog een kleinere speeltuin.

Tripsdrill

Hert voeren in het wildpark van Tripsdrill

Bij attractiepark Tripsdrill, vlak bij Stuttgart in Zuid-Duitsland, beleef je niet alleen een dag vol avontuur in het attractiepark, maar ook in het wildpark. 

Dieren die je hier kan vinden zijn onder anderen herten (die je kan aaien en voeren), beren, wolven, lynxen, otters enzovoorts. Er zijn ook vele roofvogels waarmee in de zomer 2 keer per dag shows gegeven worden.

En net buiten de hekken van het park kun je overnachten in een boomhut of pipowagen. En het leuk is, je mag dan ontbijten in het restaurant in het wildpark.

Wolf en Berenpark in Bad Rippoldsau-Schapsbach

wolf-berenpark-zwarte-woud-800.jpg

Aan één van de zijtakken van de Kinzig-rivier ligt het Alternativer Wolf und Bärenpark. Dit is geen dierentuin maar een opvang voor beren, wolven of lynxen die gered zijn uit erbarmelijke situaties. Een bijzondere plek waar we de dieren kunnen bewonderen, maar ook leren over het leed dat mensen dieren soms aandoen.

In de folder worden alle dieren die er leven voorgesteld en kan je lezen in wat voor omstandigheden ze geleefd hebben.

Beer Franca heeft bijvoorbeeld in shows opgetreden in Frankrijk. Haar verblijf was een kleine kooi en ze kreeg slecht te eten. Beer Daria was achtergelaten zonder voedsel en water in een Spaanse dierentuin die failliet ging. Lynx Catrina had 12 jaar op een stenen betonnen plaat geleefd van 110 m2. En wolf Gaia is opgevoed als een hond, maar dat ging niet goed.

De dieren leven hier in ruime kooien met genoeg plekjes om zich te verschuilen. Ze mogen weer beer, wolf of lynx zijn.....

Het park heeft voor kinderen een leuke speeltuin. En je kan er een lekker ijsje of kleine maaltijd nuttigen bij het restaurant.

Wild- en belevenispark Daun

uilen-roofvogelshow-daun-800.jpg

Midden in de Eifel bevindt zich het Wildpark Daun. Hier kan je op een Europese safari, en vind je diverse andere attracties.

Er leven hier diverse, vooral Europese diersoorten. Via een bospad van 8 kilometer kan je met een eigen auto op safari langs deze dieren.

Daarnaast is er een indrukwekkende roofvogelshow en kun je te voet door de Apenvallei wandelen. In het Erlebnisgedeelte vind je allerlei speeltoestellen en een zomerrodelbaan voor extra plezier.


Vind je deze pagina leuk? Klik op de knop hieronder!

(Zie je de knop niet? Log dan in op je Facebook account en/of geef Facebook toestemming om cookies te gebruiken)