Avontuurlijke gezinsvakanties van Pharos, ANWB & FOX met kinderen

Pharos Reizen is weer terug als eigen merk en biedt opnieuw een mooi aanbod avontuurlijke gezinsvakanties in Europa.

Klimmen langs de rotsen

Veel avontuurlijke reizen zijn in 2021 overgegaan van Pharos naar de ANWB. Een groot deel van deze reizen zijn nog steeds daar te boeken en ook bij het merk FOX. Om een overzicht te maken hebben we de avontuurlijke reizen van deze merken op deze pagina voor je verzameld.

Bij deze actieve vakanties reis je meestal met de eigen auto naar de bestemming, soms gecombineerd met een overtocht per veerboot. Voor enkele reizen is ook vliegen mogelijk.

Eenmaal aangekomen staat er een programma klaar vol actieve en avontuurlijke activiteiten, geschikt voor het hele gezin.

Keuze uit accommodaties en comfort

Tijdens de surfvakantie verblijf je in deze tent

Je verblijft niet alleen op campings. Binnen het aanbod vind je ook vakanties vanuit appartementen, vakantieparken en hotels (soms met halfpension).

Zo kies je zelf het comfortniveau dat bij jullie past.

In de meeste programma’s zijn ook vrije dagen opgenomen. Ideaal om even bij te komen, de omgeving te verkennen of extra activiteiten te ondernemen.

Veel activiteiten inclusief

Bij vrijwel iedere reis zijn meerdere activiteiten inbegrepen in de prijs. Denk aan outdooractiviteiten zoals klimmen, kanoën of zelfs een hondensledetocht.

Voor sommige onderdelen of vrije dagen kun je optionele activiteiten bijboeken. Zo houd je zelf de regie over hoe actief je vakantie wordt.

Klimmen met dochter in Zweden

Voor verschillende leeftijden

De reizen zijn geschikt voor verschillende leeftijden. Veel vakanties zijn al mogelijk met kinderen vanaf ongeveer 6 jaar, en soms zelfs vanaf 4 jaar.

Bij diverse reizen worden kinderen ingedeeld in leeftijdsgroepen, zodat iedereen op zijn eigen niveau mee kan doen en snel contact maakt met leeftijdsgenootjes.

Bekijk hieronder alle avontuurlijke gezinsvakanties van Pharos, ANWB en FOX

Maak je keuze uit avontuurlijke gezinsvakanties niet te ver van huis, in het Noorden van Europa, in de Alpen en in Zuid-Europa.

Avonturen niet te ver van huis

Actief in de Ardennen

Kanoën in de Ardennen met FOX

Of slechts 15 kilometer van Luik verblijf je op een mooie camping aan de rivier de Ourthe. Door een Nederlands gediplomeerd begeleidingsteam worden hier verschillende activiteiten georganiseerd.

Je gaat kayakken, klimmen en abseilen, mountainbiken, boogschieten, en vlotvaren. En 's avonds geniet je van het heerlijke kampvuur aan de rivier.

Overnachtingen in een 4-persoons tunneltent.

Actief in het Noorden: Scandinavië en Schotland

Familiereis Actief in de Schotse Hooglanden

Varen in Schotland

Deze 10-daagse familiereis is ideaal voor gezinnen die van avontuur en natuur houden.

Je verblijft de hele week in het Moness Resort in Aberfeldy, midden in de Schotse Hooglanden. Vanuit hier ga je samen op pad, van een stoere 4WD mountain safari tot een boottocht over Loch Tay (inbegrepen).

Daarnaast kun je wandelen, mountainbiken en misschien wel herten spotten. Het park heeft een binnenzwembad, speeltuin en restaurant.

De reis begint en eindigt met de ferry IJmuiden–Newcastle.

Familiereis Avontuurlijk Zweden & Noorwegen

Vissen in Zweden tijdens de actieve reis van Pharos

Tijdens deze 14-daagse rondreis ontdek je met het gezin de mooiste natuur van Zweden en Noorwegen, met volop ruimte voor actie en ontspanning.

Je start in Zweden bij Säfsen Resort, waar je kunt kanoën, mountainbiken en elanden spotten. Daarna verken je Oslo vanuit een centraal hotel.

De reis eindigt in Geilo, midden in de Noorse bergen, met volop activiteiten zoals wandelen, klimmen en wildlife spotten.

Je reist ontspannen met overnachtingsferry’s heen (Kiel - Göteborg) en terug (Oslo - Kiel).

Familiereis Actief in Zweden

Met FOX op avontuurlijke vakantie naar Zweden

Deze 10-daagse familiereis is super leuk voor gezinnen die van avontuur en buiten zijn houden. Je verblijft op Yttermalungs Camping in Dalarna in een tweekamerchalet. Dit is een kleinschalige camping met Nederlandse eigenaren.

Tijdens deze reis ga je samen op pad. Je gaat op Elandensafari, kanoën, mountainbiken en zelfs vlotbouwen. Extra bijzonder is de Wild-Family ervaring, waarbij je een nacht in een tipitent slaapt.

Je reist ontspannen met de overnachtingsferry Kiel–Oslo.

17-Daagse reis Zwerven door Zweden

Mountainbiken in Zweden

Ook dit is een avontuurlijke reis met een Nederlands tintje. Je verblijft op twee kleinschalige campings met Nederlandse eigenaren in het bergachtige Fjällnäs en in het bosrijke Dalarna bij Yttermalung.

Je slaapt in een chalet of safaritent. Vanaf de camping  maak je verschillende zwerftochten te voet, per mountainbike, en in de kano.

Ook een elandsafari is inbegrepen, en je kan gaan vlotbouwen. Voor de kids is er nog een Wild-Kidsacitviteit, waarbij ze ook kunnen slapen in een tipi-tent.

Avonturen in de Alpen

Zomerplezier in Tirol, Hotel Bon Alpina met het gezin

Speeltoestel bij de Mieminger See in Tirol

In het gezellige bergdorp Igls, vlak bij Innsbruck, ligt Hotel Bon Alpina. Een fijne uitvalsbasis voor een actieve gezinsvakantie.

Overdag trek je de bergen in voor wandelingen en fietstochten, of neem je een duik in het binnen- en buitenzwembad. Kinderen vermaken zich in de speelruimte, terwijl jij ontspant in de wellness.

Je verblijft in kamers voor 2 tot 4 personen en geniet van een all-inclusive verzorging. Extra fijn: kinderen t/m 9 jaar verblijven gratis!

Beierse Alpen, Mondi Resort Oberstaufen

Mooi meer in Beieren die je gaat ontdekken bij de reis van Pharos

Deze 5- of 8-daagse autovakantie naar het Mondi Resort Oberstaufen is heerlijk voor gezinnen die houden van natuur en avontuur. Je verblijft in ruime appartementen midden in de Allgäuer Alpen, met uitzicht op de bergen.

Dankzij de Oberstaufen Plus Card kun je gratis gebruikmaken van bergliften en zwembaden, ideaal voor actieve dagen in de bergen. Op het park is er een binnenzwembad, speeltuin en kinderprogramma.

Zweten in het zonnige Zuiden

Fox - Familie surfvakantie Atlantische kust

Surfvakantie met Fox

Ervaar de surfspirit bij O’Neill Surfcamp in Frankrijk! In dit surfdorp geniet je van professionele surflessen, beachvolleybal, en gezellige avonden.

Je verblijft met andere Nederlandstalige gezinnen op Camping Municipal Le Tatiou aan de Atlantische kust en onderneemt samen activiteiten op en rond het water.

Inbegrepen activiteiten: Theorie surfles, 2x golfsurfles, introductieles surfyoga, klimpark, beach clean-up, midgetgolf en zelf surfen.

Verblijf in een Family Tipitent of extra bungalowtent voor grotere gezinnen. Geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar.

Avontuur in de Nationale Parken van Kroatië

Zeekanoën in Kroatië

Bij avontuurlijke vakantie staat de beleving met het gezin centraal. Bij de activiteiten ontmoet je ook andere gezinnen. Ervaar de schitterende en veelzijdige natuur van Kroatië op actieve wijze!

Je gaat kajakken, hiken, wandelen, fietsen en klimmen in de nationale parken Paklenica en de Plitvice-meren. Ook krijg je gelegenheid om Zadar te bezoeken, de oudste stad van Kroatië, waar je de oude Romeinse straten en gebouwen kunt verkennen.

Maar dat is niet alles, je maakt ook een zeiltocht naar de eilanden voor de Kroatische kust.

Overnachten doe je in een hotel en een appartement