Een stedentrip in Maagdenburg met kinderen is leuk. Ontdek stoere bastions, bijzondere kunst en maak toffe uitjes met het hele gezin.
Eerlijk is eerlijk, Maagdenburg is misschien niet de mooiste stad die je bezoekt. Verwacht geen pittoreske straatjes of een oud centrum zoals je dat in veel andere Duitse steden ziet. Maar laat je daardoor niet misleiden.
Maagdenburg is met kinderen juist een verrassend leuke bestemming, vol verhalen en unieke plekjes. Van stoere bastions met kanonnen tot kleurrijke gebouwen en bijzondere kunstwerken.
Het is zo’n stad waar je soms even moet zoeken, maar juist daardoor kom je op de leukste plekken terecht. En geloof me, kinderen vermaken zich hier prima.
Inhoud:
In Maagdenburg kom je al snel in aanraking met de rijke geschiedenis van de stad. Begin bijvoorbeeld bij het Rathaus aan de Alter Markt, waar je via een indrukwekkende bronzen deur allerlei historische gebeurtenissen terugziet.
Op hetzelfde plein staat ook het bekende standbeeld van keizer Otto I de Grote, die Maagdenburg in de 10e eeuw tot een belangrijke stad maakte.
De stad werd meerdere keren verwoest en weer opgebouwd, onder andere na een grote brand in 1207 en tijdens de Dertigjarige Oorlog. Toch zie je nog veel bijzondere plekken terug.
De Maagdenburger Dom is daar een goed voorbeeld van: een enorme gotische kathedraal waar kinderen vaak onder de indruk zijn van het formaat en de oude graven binnen.
Langs de Elbe vind je de restanten van oude vestingwerken. Vooral het Bastion is leuk voor kinderen.
Hier vind je een stoer kanon en de beroemde halve bollen van Otto von Guericke. Met deze bollen liet hij zien hoe sterk luchtdruk is, een experiment waarbij het zelfs met paarden niet lukte om de bollen van elkaar te trekken!
Loop je vanaf de Dom richting de Fürstenwall, dan kom je langs een galerij met beelden en een mooie wandelpromenade. Een fijne plek om de geschiedenis van Maagdenburg letterlijk langs je heen te zien komen.
De Grüne Zitadelle vind ik zonder twijfel het meest bijzondere gebouw van Maagdenburg.
Dit kleurrijke bouwwerk van kunstenaar Hundertwasser voelt bijna als een sprookje. Je kunt er vrij rondlopen langs de kronkelende paden, vrolijke zuilen en groene daken.
Binnen vind je winkeltjes en cafés, ideaal om met de kinderen te smikkelen van een ijsje of taartje. Op de binnenplaats hangen heel veel vogelhuisjes, het is een uitdaging om ze te tellen.
Overal ontdek je nieuwe details, van scheve ramen tot bomen die letterlijk uit het gebouw groeien. Een plek waar kinderen en ouders heerlijk kunnen rondkijken.
Als je door Maagdenburg loopt, kom je overal bijzondere kunstwerken tegen van Heinrich Apel. Deze kunstenaar heeft het stadsbeeld echt mede bepaald, vooral met zijn bronzen beelden en details die je op allerlei plekken terugziet.
Wat het voor kinderen extra leuk maakt is dat zijn kunst vaak vol zit met grappige en verrassende details. Zo staat er op een plein een grote “emmer” (een fonteinachtig kunstwerk) waar van alles in gebeurt. Hoe langer je kijkt, hoe meer je ontdekt.
Ook zijn er beelden en fonteinen met speelse figuren, zoals kinderen die met water spelen of grappige gezichten trekken.
Het is eigenlijk een soort speurtocht door de stad, wie ziet de meeste details? Even goed kijken dus, want achter elk beeld zit weer een klein verhaal verstopt.
Maagdenburg is verrassend groen en dat merk je goed bij de Gruson Gewächshäuser. Dit is een tropische kas met planten uit de hele wereld, van palmen tot cactussen.
Voor kinderen zijn vooral de dieren leuk, zoals vissen en reptielen. Ook leuk is dat je in één van de kassen omhoog kan met de trap om over een soort brug tussen de planten te lopen.
Maar om echt even lekker te spelen kun je beter Stadtpark Rotehorn bezoeken. Hier vind je een grote speeltuin, ruimte om te rennen en zelfs een skatepark. Een heerlijke plek om even te ontspannen na een dagje stad.
Het Elbauenpark ligt aan de rand van de stad, maar is echt een aanrader met kinderen. Dit grote park heeft speeltuinen, een rodelbaan, verschillende sportvelden en zelfs een vlindertuin waardoor je je gemakkelijk een dag kan vermaken.
Hoogtepunt is de Jahrtausendturm. In deze bijzondere toren ontdek je spelenderwijs van alles over wetenschap en techniek, met interactieve proefjes. Kinderen kunnen zelf dingen uitproberen, wat het extra leuk maakt.
Je kan via een wandelpad rondom de Jahrtausendturm omhoog wandelen om te genieten van het uitzicht. Stoere kinderen en ouders kunnen dan naar beneden zoeven via een zipline! Durf jij?
Ook in de omgeving van Maagdenburg is genoeg te doen met kinderen. Zo is Straußenland Nedlitz een verrassend leuk uitje. Kinderen leren hier alles over struisvogels en kunnen ze van dichtbij bekijken. Er zijn wat speeltoestellen en een gezellig café met een klein winkeltje voor een drankje of souvenir.
Een fijne plek bij minder weer is Rittergut zu Barby. Hier kunnen kinderen overdekt spelen, terwijl jij geniet van een kop koffie. Vergeet vooral niet de zelfgemaakte taart te proeven! Ze hebben hier ook twee prachtige appartementen om te overnachten.
Wil je ontspannen, dan is Solepark Salzelmen een mooie plek. Je zwemt hier in warm thermaal water. Verwacht geen glijbanen, maar wel rust. Buiten kun je langs het indrukwekkende gradierwerk wandelen. In één van de gebouwen kun je ook nog zien hoe zout wordt gewonnen.
Maagdenburg ligt op ongeveer 5 á 6 uur rijden vanaf Utrecht (circa 500 km), afhankelijk van de route en het verkeer.
De stad is ook fijn om te winkelen. Je vindt er meerdere grote winkelcentra, zoals het moderne Allee-Center Magdeburg en het City Carré Magdeburg, vlak bij het station. Handig als je even wilt shoppen of droog wilt rondlopen bij minder weer.
Ook qua eten zit je goed met kinderen. Een leuke en ontspannen plek is bijvoorbeeld Café del Sol Magdeburg, met een uitgebreide kaart en een relaxte sfeer.
Dit is een luxe hotel op ongeveer 4 km van het centrum van Maagdenburg. Het ligt heel rustig in een mooi park dichtbij de Elbe.
Het is wel een sjiek hotel, met een binnenbad en wellness. De kinderen kunnen hier dus na een dagje stad even lekker zwemmen. Handig is de tram die bijna voor de deur stopt om naar het centrum te reizen.
Je kan hier overnachten in een deluxe 2-persoonskamers waar je met twee volwassenen en twee kinderen kan slapen. Er is ook de mogelijkheid om extra bedden te plaatsen.
Het Maritim hotel in Maagdenburg heeft ruime familiekamers voor 4 personen. Het ligt op ongeveer 200 meter van het centraal station.
Het hotel heeft een binnenbad zodat de kinderen lekker kunnen zwemmen. En handig om te weten: er zijn kamers voor mensen met een handicap en er worden huisdieren toegelaten.
Het restaurant heeft kindermaaltijden.
Dit hotel ligt naast het treinstation en is dus ideaal als je met openbaar vervoer of de auto komt.
Het hotel heeft een eigen parkeerplaats, die is wat klein. Maar aan de overkant van de weg zit een grote parkeerplaats waar je ook de elektrische auto kan opladen.
Het is niet echt een hotel met kindvriendelijke faciliteiten. Maar ze hebben kamers voor maximaal 3 personen en het ontbijtbuffet is goed met veel keuze.
In de Otto Richter Strasse vind je deze prachtige kleurrijke huizen.