Net over de grens van Duitsland naar Oostenrijk ligt de Zugspitz Arena, een rustige, overzichtelijke en vooral kindvriendelijke wintersportbestemming met zes dorpen en evenveel skigebieden.
Tussen Beieren en Tirol ligt de Zugspitz Arena. Deze kindvriendelijke verzameling van zes verschillende skigebieden rond de Fernpas en de berg Zugspitz zijn heel geschikt voor gezinnen met kinderen.
In de Zugspitz Arena vind je veel variatie, al moet je er soms de skibus voor pakken.
Het wintersportgebied is gemakkelijk te bereiken, en ligt op slechts 8 uur rijden vanaf Utrecht. Het gehele skigebied beslaat 139 kilometer aan pistes, bestaande uit veelal blauwe en rode pistes.
In bijna alle gebieden kun je keurig skien met kinderen, zijn er skilessen voor de kids en is wel een kinderland te vinden. Lees hier meer of klik door naar:
We zeiden het al: de Zugspitz Arena bestaat uit zes skigebieden met charmante dorpjes.
Je kunt tussen de skigebieden gemakkelijk een skibus pakken, maar in de praktijk zul je vaak één skigebied per dag kiezen. Met kinderen is dat prima!
Wij beschrijven hier de skigebieden gelegen bij de dorpjes Ehrwald, Lermoos en Berwang.
De grootste plaats in de Zugspitz Arena is Ehrwald. Een knus dorpje, waar met name families komen. Wij begrijpen wel waarom! Er zijn veel blauwe pistes en deze zijn erg overzichtelijk. Vooral voor beginnende skiërs is het gebied leuk en daarom top om met je kinderen te bezoeken.
Bij de Ehrwalder Alm kunnen kinderen vanaf 2 jaar al skilessen krijgen! In het kinderland zijn er allerlei faciliteiten om het skiën bij de kinderen spelenderwijs goed onder de knie te krijgen.
Zijn je kinderen nog te jong om te skiën, dan is kinderopvang een optie. Midden in het skigebied, direct aan het bergstation ligt kindercreche Tirolerhaus, waar kinderen vanaf 0 jaar kunnen worden opgevangen. Hier hebben ze een erg mooie kinderspeelruimte.
Voor de afwisseling is het leuk om eens een bezoek te brengen aan het Familienbad in Ehrwald. Dit zwembad heeft een apart kinderbad, waterspeelgoed en een spannende glijbaan!
Het dorp Lermoos ligt op 1000 meter hoogte, vlakbij de Fernpas. Het is daarom een typisch, prachtig bergdorp. De straatjes van het langgerekte dorp zijn met trappen aan elkaar verbonden en in het centrum is een gezellig dorpsplein.
De pistes van het skigebied behorende bij Lermoos liggen op de Grubigstein berg, die 2233 meter hoog is. Beneden in het dal bij Lermoos gaan 2 gondels omhoog die beiden naar hetzelfde middenstation leiden. Vanaf het middenstation kies je vervolgens een gondel helemaal omhoog of neem je de stoeltjeslift de andere kant op.
Helemaal bovenop zijn er diverse pistes naar beneden. Vooral rode, maar ook een enkele zwarte en een blauwe, die echter wel uitdagend is voor onervaren kinderen.
Vanaf het middenstation zijn meer blauwe pistes naar beneden, prima voor de kinderen. Nadeel is wel dat het hier wat drukker is, en bij minder koud weer ontstaan hier in de middag hopen pap-sneeuw, wat skiën voor de kinderen erg zwaar maakt.
Voor de meeste sneeuwzekerheid in de Zugspitz Arena, kun je het beste naar Berwang gaan. Dit dorpje heeft namelijk de hoogste ligging in het gebied. Het is ook iets lastiger te bereiken.
Het skigebied is met name ideaal voor families met jonge kinderen. Het kinderland met speciale kinderlift ligt midden in het dorp en het gebied is erg overzichtelijk.
De skischool van het dorp beschikt over een Quality Award! Deze award wordt uitgereikt aan skischolen die aan alle kwaliteitscriteria voldoen en deze award garandeert dan ook de hoogste kwaliteitsstandaard. Kinderen vanaf 3 jaar kunnen hier lessen krijgen.
Naast skiën is er nog wel wat meer te doen in Berwang. Uitgebreide après-ski vind je hier niet, maar toch best een aantal leuke barretjes en restaurants. Verder worden er tweemaal per week sneeuwwandelingen georganiseeerd, is er een schaatsbaan en een rodelbaan.
Naast de dorpen zelf zijn er nog drie interessante deelgebieden:
Op een prachtige locatie, in het centrum van Berwang ligt het mooie familiehotel Singer. Dit hotel bied je een prachtig uitzicht op de omgeving. De skilift ligt op 50 meter afstand en 's middags kun je tot aan de deur van het hotel afdalen.
Na een dag vol actie kunnen de kids een duik nemen in het verwarmde buitenzwembad met uitzicht op de bergen. Heerlijk ontspannen in de spa, waar ook nog een binnenzwembad is, kan natuurlijk ook.
Je kan er een in alpine stijl kamer boeken voor 2- tot 4 personen. Vergeet niet, indien nodig een babybed en kinderstoel te reserveren. Je verblijft hier op basis van halfpension.
Voor een wintersportvakantie met het hele gezin ben je bij Wellness Resort Kaiserhof aan het juiste adres. Het hotel ligt 150 meter van het centrum en de skilift ligt op 200 meter afstand.
Het kindvriendelijke resort heeft een kidsclub voor kinderen van 3 tot 12 jaar, binnen- en buitenzwembad, een gameroom en kinderspeelruimte. Wil je heerlijk ontspannen maak dan gebruik van het wellness- en beautycentrum.
De kamers hebben een prachtig uitzicht en er zijn familiekamers tot 5 personen. Het verblijf is op basis van all inclusive.
Het appartementencomplex Haus Goldeck ligt gunstig ten opzichte van de skiliften en het centrum van het populaire en gezellige Lermoos. Beiden liggen op ongeveer 400 meter van de accommodatie.
De ruime appartementen beschikken over een woonkamer, een volledig ingerichte keuken, Wi-Fi en vaak een balkon.
Appartementen worden aangeboden voor 5 tot 12 personen en je verblijft op basis van logies.
(Zie je de knop niet? Log dan in op je Facebook account en/of geef Facebook toestemming om cookies te gebruiken)