Filzmoos ligt in de Salzburger Sportwelt en is een klein, overzichtelijk skidorp met 21 km piste. Dankzij het grote kinderland, kindvriendelijke skischolen en directe toegang tot liften en skiverhuur, is dit een ideale bestemming voor gezinnen met jonge kinderen.
Wie wel eens met kleine kinderen op wintersport is geweest, weet dat het soms meer lijkt op een logistieke operatie dan op een vakantie.
Rondsjouwen met skischoenen, op tijd bij de skiles zijn, file op de piste, lange wachtrijen bij de lift, het kan al snel vermoeiend worden.
Gelukkig zijn er nog plekken waar het écht om de ervaring draait, waar rust, overzicht en gastvrijheid centraal staan. Filzmoos, in het Salzburgerland, is precies zo’n plek.
Lees hieronder meer of klik door naar het:
Filzmoos is een charmant, traditioneel bergdorp op 1057 meter hoogte, met een eigen skigebied dat ideaal is voor families en beginnende skiërs.
De pistes zijn eenvoudig, breed en goed zichtbaar, perfect voor wie met kinderen reist. In totaal zijn er zo’n 20 kilometer aan pistes in het dorp zelf. Daarnaast is Filzmoos onderdeel van de Salzburger Sportwelt, met in totaal 244 kilometer aan pistes:
Een dalafdaling is mogelijk en er is een directe liftverbinding met het skigebied. Wie zin heeft in meer kilometers, kan met de auto of skibus naar nabijgelegen gebieden als Flachau of Zauchensee, al zijn deze niet skiënd bereikbaar.
De glooiende pistes van Filzmoos zijn ideaal voor jonge kinderen die hun eerste bochten willen leren maken.
Er zijn maar liefst 14 skischolen, en de meeste bieden Nederlandstalige begeleiding in het hoogseizoen. De sfeer is rustig, de leraren zijn ervaren en geduldig, en de speciale kinderzones maken het leren leuk en veilig.
Bovendien zijn er vijf locaties voor skiverhuur in het dorp, handig voor als je niet alles van huis wilt meenemen.
Bij het dalstation is alles overzichtelijk geregeld: skischool, liften, verhuur en horeca liggen op loopafstand van elkaar.
Ook naast de piste valt er in Filzmoos genoeg te beleven. Wat dacht je van een arrensleetocht door het besneeuwde landschap, een middagje zwemmen in het dorpszwembad of een vrolijk potje rodelen met het hele gezin?
De regio is bovendien zeer geschikt voor winterwandelen: de paden zijn goed onderhouden en de uitzichten op de omliggende bergen zijn adembenemend.
Onderweg kom je gezellige berghutten tegen, waar je even kunt opwarmen met een kop soep of warme chocolademelk. Niet voor niets is het dorp erg populair bij Nederlandse gezinnen, naar schatting is zo’n 20% van de toeristen afkomstig uit Nederland.
Een bijzonder hoogtepunt is het jaarlijkse ballonfestival in januari, waarbij tientallen luchtballonnen opstijgen vanaf het dorpsplein. Je kunt ook zelf mee met een ballonvaart, een magische ervaring!
Filzmoos telt zo’n 67 accommodaties, variërend van eenvoudige pensions tot sfeervolle familiehotels.
Vrijwel alles ligt op loopafstand, wat het verblijf met kinderen extra comfortabel maakt.
Het dorp beschikt over een dertigtal restaurants, waar je terechtkunt voor traditionele Oostenrijkse gerechten of een kindvriendelijke schnitzel met frietjes. Er is een kleine après-ski, met vooral gezellige cafés en stubes, de echte feestvierders zullen hier niet blijven hangen, en dat is precies wat Filzmoos zo aangenaam maakt.
Wat Filzmoos echt uniek maakt, is de sneeuwzekerheid. Ondanks de relatief bescheiden hoogte van het gebied, ligt er dankzij de ligging aan de oostkant van de Alpen vaak verrassend veel sneeuw, zelfs wanneer andere gebieden het met kunstsneeuw moeten doen.
Om die sneeuwzekerheid ook bij matige winters te garanderen, beschikt Filzmoos over een uitgebreid netwerk van sneeuwkanonnen. In de zomer van 2025 is bovendien gestart met de aanleg van een groot waterreservoir.
Dit nieuwe bassin moet de capaciteit van de besneeuwingsinstallaties aanzienlijk vergroten. Als alles volgens plan verloopt, is het vanaf komend seizoen zelfs mogelijk om het hele skigebied binnen een week volledig kunstmatig van sneeuw te voorzien.
Filzmoos ligt op 994 kilometer van Utrecht en is relatief makkelijk bereikbaar per auto. Je rijdt via München en Salzburg, houd er wel rekening mee dat het traject tussen München en de grens met Oostenrijk tijdens vakanties en weekenden erg druk kan zijn.
Vanaf Salzburg-Nord heb je een vignet nodig voor de Oostenrijkse snelweg. Vanaf de snelweg is het nog ongeveer 11 kilometer rijden naar je accommodatie in het dorp.
📍 Route vanuit Utrecht
Via Arnhem – Frankfurt – München – Salzburg – Filzmoos. Eenmaal van de snelweg af, rijd je via een goed begaanbare bergweg het dal in.
Filzmoos is geen plek voor wie zoveel mogelijk kilometers wil maken of tot diep in de nacht wil après-skiën.
Het is een dorp voor gezinnen, voor rustzoekers, voor mensen die willen genieten van een écht ontspannen wintersportvakantie. Hier vind je overzicht, gastvrijheid en ruimte, én sneeuw.
Wie een stressvrije wintersport met kinderen zoekt, zit in Filzmoos helemaal goed.
Hotel Hanneshof ligt in het centrum van Filzmoos, op loopafstand van de liften en skischool. Je kunt hier alles te voet doen, ideaal met kleine kinderen.
Het hotel heeft een speelkamer, een kindermenu in het restaurant en biedt kinderbedjes, kinderstoelen en babysitservice aan op aanvraag. De ligging is perfect: binnen vijf minuten wandel je naar het oefenterrein en de ski-opa’s en oma’s kunnen makkelijk komen aanmoedigen.
Na een dag in de sneeuw kunnen gezinnen genieten van het binnenzwembad met apart kinderbadje, of ontspannen in de wellness.
Je slaapt hier in comfortabele kamers of suites met genoeg ruimte voor het hele gezin, inclusief optie voor een extra bed of babybed.
Hotel Neubergerhof ligt heerlijk rustig net buiten het centrum van Filzmoos en is perfect voor gezinnen die van natuur én gemak houden. De skibus stopt voor de deur en brengt je in een paar minuten naar de liften.
Wat dit hotel echt bijzonder maakt, is de grote aandacht voor kinderen. Er is een professionele kinderopvang en kidsclub voor kinderen vanaf 3 jaar, een speelruimte van 350 m² met glijbanen en klimmogelijkheden, en zelfs een kleine kinderboerderij. Ook buiten is er volop ruimte om te ravotten in de sneeuw.
Het restaurant heeft een kindermenu en voor de allerkleinsten zijn er kinderstoelen, babybedjes en flessenwarmers beschikbaar. Je kunt zelfs kinderopvang boeken tijdens het diner, zodat je rustig kunt eten.
Daarnaast is er een wellness met sauna en zwembad, en voor ouders die graag even samen op pad willen, biedt het hotel zelfs een babysitservice aan. Je verblijft in ruime familiekamers met aparte kinderkamers of gezellige slaapnissen.
Hotel Unterhof ligt letterlijk aan de piste, wat het ideaal maakt voor gezinnen met jonge skiërs. Kinderen kunnen hier zo de sneeuw in en zijn zó bij de skiles.
In het hotel vind je een speelhoek, een buitenspeeltuin en een knusse gezinslounge. Babybedjes, kinderstoelen en kinderopvang zijn beschikbaar op aanvraag. Er is ook een verlichte rodelbaan vlakbij, perfect voor een avontuurlijke avondactiviteit.
Het binnenzwembad heeft een kindvriendelijk gedeelte en de wellness biedt ouders de kans om even bij te komen.
Je verblijft in ruime gezinskamers, sommige met aparte kinderkamer of slaapbank.
Hotel Alpenkrone ligt net iets boven Filzmoos en biedt een prachtig uitzicht op de omliggende bergen. De skibus stopt voor de deur en brengt je in een paar minuten naar het centrum en de skiliften.
Voor kinderen is er een grote speelruimte, een gezellige speelkamer met speelgoed en gezelschapsspellen, en buiten is er volop ruimte om in de sneeuw te spelen. Er is een apart kinderbuffet in het restaurant en babybedjes en kinderstoelen zijn inbegrepen.
Ook het binnenzwembad is kindvriendelijk en biedt genoeg ruimte om lekker te dobberen na een dagje op de piste.
De familiekamers zijn ruim en rustig, met veel licht en uitzicht op de bergen.
Appartement Schörghofer ligt midden in het centrum van Filzmoos, op loopafstand van de skischool, supermarkt en restaurants. Deze moderne appartementen zijn ideaal voor gezinnen die hun eigen plan willen trekken.
De appartementen hebben een volledig uitgeruste keuken, dus je kunt zelf koken voor je gezin. Babybedjes, kinderstoelen en een speelgoedkist zijn beschikbaar, en grotere kinderen kunnen terecht in de speelruimte beneden.
Op verzoek kun je gebruikmaken van broodjesservice of ontbijt in de naastgelegen partnerhotels.
Met 2 tot 5 slaapplekken zijn de appartementen ideaal voor gezinnen met één of twee kinderen.
(Zie je de knop niet? Log dan in op je Facebook account en/of geef Facebook toestemming om cookies te gebruiken)