Landal in Engeland? Jazeker, in verschillende delen van het Verenigd Koninkrijk vind je de vertrouwde Landal parken, die allemaal iets bijzonders te bieden hebben. Maar welk park is het meest kindvriendelijk? Wij zochten het voor je uit.
Landal GreenParks heeft maar liefst 16 vakantieparken in het Verenigd Koningkrijk. Daarvan ligt het grootse deel in Engeland en een enkele in Wales en Schotland.
Zoals je van Landal gewend bent liggen de parken in de prachtige natuur of dichtbij zee. En op alle parken is wel een speeltuintje te vinden waar de kinderen zich kunnen vermaken. Maar het is natuurlijk fijner als er wat meer te beleven valt voor de kids.
Op deze pagina zet ik de meest kindvriendelijk Landal parken in Engeland, met ook leuke zwembaden, voor je op een rijtje.
Aan de rand van het prachtige Peak District in het midden van Engeland ligt het kindvriendelijke Landal Darwin Forest.
De kleine aapjes kunnen hier helemaal los gaan in de binnen en buiten speeltuin. En als ze het warm gekregen hebben, nemen ze een duik in het moderne binnenbad om daarna mee te doen met de activiteiten die georganiseerd worden.
De sportieve gezinnen kunnen een balletje slaan op de tennisbaan, minigolf spelen, fitnessen, boogschieten en een spelletje doen bij de speelautomaten. Terwijl de kinderen druk zijn kunnen de ouders naar de sauna of wellness.
In het restaurant kan je genieten van een heerlijk diner. Wil je liever zelf koken, dan haal je de boodschappen in de supermarkt op het park.
Er is veel te doen in de omgeving. Wat dacht je van een dagje pretpark bij Gulliver's Kingdowm of Alton Towers. Cultuur snuiven doe je bij Bolsover Castle en voor mooie uitzichten en een speeltuin pak je de kabelbaan Heights of Abraham.
Je kan er logeren in mooie houten chalets voor 2, 4, 6 of 8 personen. Er zijn chalets bij met bubbelbad in de buitenlucht.
In het zuiden van het mooie Peak District, op het platteland van Derbyshire ligt het kindvriendelijke Landal Sandybrook.
Een park met een speeltuin voor de kids, een speeltuin voor peuters en een recreatieruimte met airhockey, poolbiljart en tafelvoetbal. Speel met het gezin gezellig een potje minigolf of ga boogschieten.
Uitgespeeld? Neem dan een duik in het overdekte zwembad met peuterbad, sauna en whirlpool. Leuk zijn de activiteiten als de onderwaterscooters en grote opblaasbare ballen om over het water heen te lopen.
Na al deze sportieve activiteiten heb je vast dorst gekregen. Op het terras van het restaurant kun je een drankje nuttigen. En als je geen zin hebt om te koken, dan blijf je er toch lekker dineren.
In de omgeving liggen een paar topattracties zoals attractiepark Alton Towers, Peak Wildlife Park, de Dovedale stepping stones, Thors Cave en het marktstadje Ashbourne.
Je overnacht er in mooie houten lodges voor 2 t/m 8 personen. Er zijn ook luxe lodges met bubbelbaden.
Beach Park Gwel an Mor ligt op een heuvel met uitzicht op de oceaan vlakbij het strand van Cornwall in Zuid-West Engeland.
Heel leuk op dit park is het Feadon Wildlife Centre waar de kinderen mogen helpen met het voeren van de rendieren. Ook kunnen ze er uilen, dassen en reptielen bewonderen.
Op het park kan er gezwommen worden in het overdekte zwembad. De kinderen kunnen zich uitleven in het indoor speelparadijs met klimmuur. In het hoogseizoen worden er regelmatig leuke activiteiten georganiseerd zoals livemuziek en kinderanimatie. Voor lunch en diner kan je terecht bij
restaurant The Terrace en er is een wellnesscentrum.
Ben je sportief? Er zijn diverse mogelijkheden zoals boogschieten, tennissen en fietsen die te huur zijn op het park. Er is een prachtig wandel- en fietspad dat langs de kust loopt, zodat je kunt genieten van de prachtige natuur van Cornwall. Golfen kan ook dichtbij op The Famous Nine-golfbaan in Portreath.
In Portreath en St Agnes vind je leuke winkeltjes en restaurantjes. Ook zijn er prachtige stranden in de buurt, zoals Porthtowan en Godrevy, die zeer geschikt zijn voor gezinnen met kinderen. Een bijzonder uitje is het Eden Project, het grootste indoorregenwoud ter wereld.
Je kan er diverse soorten chalets huren voor maximaal 6 personen. Er zijn ook luxe chalets met eigen bubbelbad op het terras. Er is wifi aanwezig in de chalets.
In het zuiden van Engeland op ongeveer een half uurtje rijden van Southampton ligt dit leuke vakantiepark voor gezinnen.
De omgeving is hier een klein beetje heuvelachtig waardoor het ideaal is voor wandel- en fietstochten in de natuur.
Op het park gaan de kinderen los in de binnen- en buitenspeeltuin. En er worden met regelmaat activiteiten georganiseerd als boogschieten of junior quad rijden.
Het park heeft een kleine winkel en een pizza en een grill restaurant. Dichtbij kun je uitstapjes maken naar Portsmouth Marwell Zoo en het historische Winchester. Ook een dagje strand is mogelijk.
Overnachten doe je er in een safaritent voor 6 personen of houten bungalow met hottub voor 4, 6 of 8 personen.
Landal Kielder Waterside ligt aan een groot stuwmeer in Noord Engeland vlakbij het Kielder Water and Forest Park. Dit is een park waar gezinnen naartoe komen om te genieten van een rustige omgeving maar waar wel genoeg te doen is voor de kids.
Op het park kun je heel veel activiteiten ondernemen zoals: minigolf, boogschieten, suppen, segway tour, kanoën, paddleboarden, vissen en je kan er fietsen huren.
Voor de kids is er een indoor en buiten speeltuin. Ook is er een klein overdekt zwembad, gameroom en worden er activiteiten georganiseerd.
Natuurlijk is er een restaurant waar je lekker kan eten en er is een minishop voor de dagelijkse boodschapjes.
Je kan er een chalet huren voor 4 of 6 personen. En zitten chalets tussen met een bbq hut of bubbelbad in de buitenlucht.
In de omgeving vind je het Kielder Castle en het Kielder Observatory
waar je sterren kan kijken in de donkerste hemel ter wereld.
Alnwick Castle
ligt op 75 km en is te doen als dagtrip.
Het Vakantiepark Landal Woodland Lakes ligt in North Yorkshire in Midden Engeland. Een heuvelachtige omgeving met vele meren, bossen, romantische dorpjes en kastelen.
Op het vakantiepark kunnen de kinderen spetteren in het overdekte zwembad, spelen in de overdekte speeltuin of buiten, boogschieten, kanoën op het meer bij het park en vissen. Er is een bar en restaurant.
Overnachten doe je er in houten chalets voor 4, 6 of 8 personen. Er zijn speciale kinder accommodaties met prachtige slaapkamers voor de kinderen. En er zijn chalets met een bubbelbad in de buitenlucht.
Breng een bezoek aan York of Bolton Castle. Maar ook het stadje Thirsk dat op 5 km van het park ligt is een bezoekje waard. Hier kun je in de wereld van
James Herriot
duiken. Kinderen zullen ook het
Bird of Prey and Conservation Centre
leuk vinden waar je allerlei vogels kan bewonderen. Door de toppen van de bomen wandelen kan in het
"Tree Top Adventure" op 20 km van het park.
(Zie je de knop niet? Log dan in op je Facebook account en/of geef Facebook toestemming om cookies te gebruiken)