Door de supermoderne faciliteiten is Serfaus-Fiss-Ladis een kinderparadijs. Maar niet alleen dat: ook ouders hebben genoeg uitdaging in dit zonnige oord in Tirol.
In dit gebied is maar liefst 125.000 m2 speciaal voor kinderen gereserveerd. Bijzonder zijn de themapistes.
Je hebt in Serfaus-Fiss-Ladis drie kinderparken: Berta’s Kinderland, Kinderscheealm en Murmlipark. In het eerste park is een kinderopvang vanaf drie maanden. Zo kun je dus met het hele gezin op skivakantie!
De themapistes zijn bijvoorbeeld de berenpiste of de Dinowald, waarbij je onderweg dan wel beren, dan wel dino’s ontmoet. De stoeltjeslift is zo ontwikkeld dat kinderen de tijd krijgen om in te stappen.
Maar Serfaus’-Fiss-Ladis is meer: een rodelbaan, sneeuwscooters en deltavliegers maken de skivakantie met kinderen compleet!
Voor uitgebreide informatie kun je verder lezen op onze website Wintersport met Kinderen. Of bekijk direct de leukste vakantieadresjes in dit skigebied hieronder.
Naast alle kinderfaciliteiten biedt skigebied Serfaus - Fiss - Ladis ook voldoende uitdaging aan de ouders.
Het skigebied is gelegen op een hoogte tussen 1.200 en 2.820 meter en bestaat uit 214 km aan pistes. Deze zijn geschikt voor beginners, maar zeker ook voor gevorderden.
Daarnaast zijn er ook vele leuke afdalingen voor het hele gezin, voor als je kids al wat langer skiën en je samen op pad wilt.
Daarbij is het onderhoud van de pistes ook van hoog niveau.
En doordat de pistes breed zijn met veel ruimte, kun je er ook nog eens bijzonder goed carven.
Andere pluspunten zijn nog, dat het niet al te ver rijden is vanaf Nederland (circa 890 km vanaf Utrecht) en het één van de zonnigste dorpen van Tirol is….
In skigebied Serfaus - Fiss - Ladis zijn drie kinderparken aanwezig, waaronder Berta’s Kinderland, met mascotte Berta de Koe. Hier zit een kinderopvang voor kinderen vanaf drie maanden in de crèche bij beide dalstations.
Bij mooi weer wordt er uiteraard ook in Berta‘s Miniland gespeeld, het speeltuintje voor de deur. Lekker spelen en sneeuwpoppen maken!
Berta‘s Kinderland ligt bij het middenstation van de gondellift, die van Fiss naar Ladis v.v. loopt en is dus vanuit deze beide dorpen uitstekend en eenvoudig te bereiken. Dit is ook superhandig, als je kids van verschillende leeftijden hebt: crèche bij dalstation => lift in => kinderland / skischool bij middenstation => en skiën maar!
In het Kinderland bij het middenstation is een Bambinicursus voor de 3-jarigen (halve dagen) en èchte skiles voor kinderen vanaf vier.
En voor de kids, die daar nog niet aan toe zijn, of het willen combineren: voor de 3- en 4-jarigen is er ook een heus Sneeuwavontuur! Allerlei leuke activiteiten in het Kinderland om vertrouwd te raken met de sneeuw, maar dan nog zónder skietjes.
Voor de beginnende skiërtjes is er ook nog eens een Indianendag in het Indianenland!
En voor de tieners van 13 - 17 jaar is er een spectaculair Teens-programma, waarbij ‘fun bij het sporten‘ centraal staat. Behalve skiën wordt er bijvoorbeeld ook een off-piste BBQ en een eigen teens apres-ski party georganiseerd.
Voor alle kinderen, die skiles hebben, is er ook nog eens een eigen restaurant bij het kinderland voor de lunch. Zo zijn de kids de hele dag voorzien en kunnen papa en mama lekker samen skiën!
Voor het eventuele vervoer van de kids van de ene naar de andere locatie, is er Berta‘s Snowmobile. Een leuk ‘treintje‘ achter de sneeuwscooter!
Verblijf je in Serfaus, dan maak je gebruik van de Kinderschneealm en Murmlipark. Hier krijgen de kinderen van pedagogisch geschoolde skileraren en -leraressen het skiën onder de knie. De mascotte hier is Murmli de Marmot.
Leuk detail in Serfaus: hier rijden geen skibussen, want het dorp is autovrij. Het vervoer vindt hier plaats ondergronds, met de Dorfbahn, oftewel de metro.
Naast alle afgebakende oefenpistes in de hierboven genoemde kinderparken zijn er speciale themapistes.
Zoals bijvoorbeeld de Murmlipiste of de Berenpiste, waarbij je door een (houten) bek van een beer en door een berenklauw moet skiën.
Of ski door de ‘grotten‘ van Fiss, waar bosjesmannen, beren en apen wonen! Daarnaast heb je nog de ‘Dinowald’ afdaling. De naam zegt al wat je onderweg zult tegenkomen.
Uniek is dat ze hier als eerste van Europa een speciale stoeltjeslift hebben ontworpen, de familielift Gampen.
De stoeltjeslift gaat bij het instappen langzamer dan gebruikelijk, waardoor kinderen de tijd kunnen nemen om in te stappen.
Er zijn sensoren, die detecteren of er kinderen bij zitten. Zo ja, dan wordt de hoogte van de loopband tussen de toegangspoortjes en het instapgedeelte automatisch versteld.
Daarbij wordt in de lift de veiligheidsbeugel automatisch vergrendeld en heeft de beugel schotjes, wat voorkomt dat kinderen uit hun stoel kunnen glijden.
Vinden je kids het dus nog een beetje spannend om in de stoeltjeslift te gaan? Op deze manier wordt het natuurlijk een makkie! En voor jou als ouder is het ook wel een geruststellende gedachte.
Naast skiën zijn er tal van andere activiteiten te doen in Serfaus, Fiss en Ladis.
Zo is er een rodelbaan, die het hele jaar door geopend is. En kunnen kinderen vanaf 6 jaar op een kleine sneeuwscooter rijden op een speciaal parcours.
Voor de èchte durfals zijn er twee geweldige uitdagingen! De Fisser Flieger is een reuzen deltavlieger, waar je met maximaal vier personen onder kunt hangen. Over een lengte van 700 meter, op 47 meter hoogte, vlieg je over de piste heen èn terug!
En de Skyswing is een enorme schommel, voor maximaal acht personen. Je kunt zelf kiezen, of je alleen wilt schommelen....of hélemaal over de kop wilt gaan. Dit is echt een sensatie!
Altijd al eens met een pistebully mee willen rijden? Hier kan het! Vanaf de Schönjochbahn brengt deze sneeuwsafari je per pistebully naar een sfeervolle berghut, waar je een uitgebreide lunch wacht. De terugweg gaat (helaas) gewoon per ski‘s!
Ben je met oudere kinderen op wintersport? Ook aan avondvermaak is er geen gebrek! Zo kun je gaan avondskiën of meedoen aan de wekelijkse rodelavond, al dan niet in combinatie met een fondue- of raclette-avond in het bergrestaurant.
Verder is er iedere dinsdagavond een spectaculaire skishow van de skischool op de Möseralm in Fiss, met speciale lichteffecten, muziek en vuurwerk.
Wist je, dat er in Oostenrijk een speciale Kinderhotelgroep bestaat?
Kinderhotel Laderhof is daar onderdeel van en helemaal gespecialiseerd in gezinnen.
En dat zie je in de faciliteiten, die ze er hebben. Er is bijvoorbeeld een prachtig binnenzwembad met een apart kinderbad met glijbaantje en speelfiguren.
Ook is er een gratis kinderopvang met o.a. knutsel- en speelkamers, een theater / bios, en een binnenspeeltuin met ballenbak. Buiten vind je een Ridderspeeltuin. Voor de wat oudere jeugd is er een jeugdruimte met tafeltennis en tafelvoetbal, darts, biljart, airhockey en playstation.
Verder heeft het hotel een kinderpiste met skilift, speelfiguren en een eigen skischool voor kinderen van circa 3 - 6 jaar.
In het restaurant is een baby- en kinderbuffet en voor kinderen vanaf twee jaar zelfs een kinderstamtafel. Er zijn familiekamers in alle soorten en maten. Ook kun je een uitgebreid Kids-pakket bijboeken.
Echt een pareltje in dit skigebied, in het dorp Ladis.
Dit hotel ligt in het centrum van Fiss, op een paar minuten wandelen van de gondel.
Het hotel staat bekend om zijn
vriendelijke personeel, gemoedelijke sfeer, het heerlijke eten en
de wellness voor families. Er is een kleine speelkamer voor de kids.
Er zijn kamers voor max. 4 personen, modern ingericht, maar toch in de mooie Alpenstijl.
Een fijn hotel voor ouders en kinderen met grote familiekamers (max. 4 personen), rustig gelegen en met een panoramisch uitzicht. Het centrum van Serfaus en de skilift bevinden zich op slechts 150 meter.
Na het skiën kun je hier lekker een duik nemen in het zwembad en relaxen in de sauna en stoomcabine. Daarna kunnen de kids nog even spelen met hun nieuwe vrienden in de speelkamer, bijvoorbeeld een potje tafeltennis of tafelvoetbal.
Op een rustige locatie, maar toch slechts 250 meter van de piste en op loopafstand van het autovrije centrum, liggen de mooie appartementen van Vaya St. Zeno Lodge.
De appartementen zijn nieuw en luxe. Ze zijn modern ingericht, maar met traditionele accenten en hebben een warme uitstraling door het gebruik van natuurlijke elementen, zoals hout en steen.
De bedden zijn van goede kwaliteit, er is een luxe badkamer en een fijne woonkamer met open keuken, waar je 's avonds je maaltijd kunt bereiden. Verse broodjes worden op bestelling gebracht.
Kook je liever niet zelf, dan kun je ook eten in het sfeervolle restaurant. In de lounge, ingericht als een traditionele Oostenrijkse berghut, kun je terecht voor een drankje bij het gezellige haardvuur.
Na een dag op de piste kunnen de kids een duik nemen in het binnenbad. Ouders kunnen ontspannen in de sauna of het Turks stoombad. Ook is er een speelkamer met vermaak voor jong en oud.
Je kunt hier appartementen huren voor 2, 4, 6, 8 of 10 personen.
Dit mooie hotel is prachtig gelegen aan een meertje, waar je heerlijk omheen kunt wandelen (sleetje rijden!) of zelfs op kunt schaatsen, als het bevroren is.
Het ligt naast een klein skigebied (Fendels), waar je zó naartoe loopt, maar met de gratis skibus of met de auto zit je binnen 10 minuten in Fiss - Ladis. Sterker nog: het hotel biedt een eigen shuttle-service naar dit gebied aan.
Verder is er in dit hotel kinderopvang, kinderanimatie, een kinderbuffet bij het avondeten èn een ontzettend leuk kinderzwembad. Voor de volwassenen is er nog een complete wellness bij.
Het hotel ligt op loopafstand van het dorpje en in de directe omgeving kun je een tochtje met een arrenslee maken.
Boeken kan via:
Zitten deze hotels vol of zoek je iets anders? Kindvriendelijke hotels, appartementen en chalets in Serfaus-Fiss-Ladis vind je bij:
(Zie je de knop niet? Log dan in op je Facebook account en/of geef Facebook toestemming om cookies te gebruiken)