EuroParcs Poort van Amsterdam, Hollandse huisjes aan het Markermeer

Door: Mathias vd Velde

Dichtbij Amsterdam en toch is het rustig en ontspannen. Mathias en zijn gezin verbleven in een typisch Hollands huisje van EuroParcs Poort van Amsterdam aan het Markermeer.

ontspannen op het balkon

Ben je net zoals wij op zoek naar een plek waar je met het hele gezin even helemaal kunt opladen?

EuroParcs Poort van Amsterdam ligt pal aan het Markermeer en combineert rust en comfort met de charme van typisch Hollandse dorpjes in de buurt.

We verbleven in een ruim en modern Zuiderzeehuisje met uitzicht op de haven. Terwijl Otto zich uitleefde in de indoor- en outdoorspeeltuin, genoten wij van het uitzicht over het water en een hapje in het gezellige restaurant.

Overdag trokken we eropuit naar Marken, Volendam en zelfs even naar Amsterdam, allemaal op korte rijafstand.

Een tof vakantiepark voor gezinnen die houden van ontspannen en ontdekken, zonder dat het ver weg hoeft te zijn.

(Water)pret bij het Markermeer!

Spelen op het strandje

Vanuit ons huisje kijken we uit op het kleine haventje, waar allerlei toffe bootjes rustig liggen te dobberen. Aan de linkerkant ligt het speelstrand: dé plek waar kinderen uren zoet zijn. Otto had het luchtkussen al snel gespot en stond binnen no time te springen. 

Het zachte zand nodigt uit tot graven, bouwen en rollen, terwijl ouders vanaf het terras of het huisje kunnen toekijken met een koffie in de hand. Otto is echter nog een beetje te klein om alleen te blijven, dus spelen wij gezellig mee!

Het hoogtepunt? De kabelbaan die over het water zweeft. Een flinke aanloop, een korte gil en dan suizen ze over het Markermeer. Dolle pret gegarandeerd!

Ontspannen, ontdekken en relaxen

Op pad met het schepnet

Op het park is er ook een grote indoorspeeltuin voor als het weer even niet meezit, en voor je dosis waterpret kan je bij frisser weer ook bij het fijne indoorzwembad terecht. Er is altijd wel iets te doen, en alles is op wandelafstand.

Of je nu met een schepnetje aan het water zit, zandkastelen bouwt of een potje voetbal speelt op het grasveld, bij EuroParcs Poort van Amsterdam draait alles om samen spelen, ontdekken en relaxen. 

Tip: ze hebben in het winkeltje in het park goedkope en degelijke schepnetjes om de kinderen uren bezig te houden aan het water!

Zwemmen met uitzicht én een vleugje fantasie

Zwemmen op het park

Het zwembad bij EuroParcs Poort van Amsterdam was een schot in de roos. Zodra je binnenstapt, valt het uitzicht op: gigantische ramenpartijen die je omringen, waardoor je uitkijkt op de vrolijke, gekleurde huisjes van het park. Dat geeft het zwembad een open, lichte sfeer en doet ons denken aan een vissersdorp aan zee.

Voor kinderen is het echte hoogtepunt de grote piratenboot die het peuter- en kleuterbad omringt. Met kleine glijbaantjes, watersproeiers en genoeg ruimte om te spetteren en te spelen, is het alsof ze midden in een piratenavontuur beland zijn. Otto wist meteen waar hij heen wilde en heeft zich daar uren vermaakt.

Langs de muur van de kleedkamers prijkt een gigantische muurschildering van een tropische waterval. Even wanen we ons in een jungle op een van onze vorige (of toekomstige!) avonturen: een plek om bij weg te dromen terwijl de kinderen zich uitleven in het water.

Het zwembad is ruim en aangenaam warm, ideaal voor gezinnen met kinderen van verschillende leeftijden. Een fijne plek om samen te ontspannen, terwijl de fantasie van de kleintjes alle ruimte krijgt.

Koken, eten en genieten met uitzicht op het water

Gezellig samen eten

Een van de fijnste dingen aan EuroParcs Poort van Amsterdam is dat je helemaal zelf bepaalt hoe je eet. Wij hadden een huisje met een goed uitgeruste keuken en kookten daar (bijna) elke avond iets lekkers.

Terwijl Otto aan de keukentafel een tekening maakte, roerde Amber in de pannen met zicht op de haven. Buiten zagen we de zon langzaam zakken achter de bootjes. Dat soort momenten zijn goud waard.

Naast ons steekt een familie een barbecue aan op het terras,  onze overburen houden een pizzafeestje en het restaurant zit gezellig vol. Heerlijk ontspannen allemaal!

Eten zoals jij het wil: van pannenkoek tot barbecue

Samen gek doen op de brug

Wij besloten een avondje niet te koken en wandelden naar het gezellige parkrestaurant. Binnen is het sfeervol en ruim, met grote ramen die uitkijken op het water. De kaart is gevarieerd: burgers, pasta’s, pannenkoeken, visgerechten… En alles is net even beter dan je zou verwachten op een vakantiepark. Voor kinderen is er een eigen menu en kleurplaten op tafel, dus iedereen blij.

Naast het restaurant zit ook een snackbar. En, om het plaatje compleet te maken, moesten we daar natuurlijk ook even langs. Ze hadden hier lekkere frietjes en een gevarieerd aanbod aan frituursnacks, perfect voor een snelle hap tijdens de middag.

Geen zin om te koken maar ook geen zin om uit eten te gaan? Geen probleem. Je bestelt makkelijk iets bij de afhaalservice of haalt iets in de parkwinkel. Daar vind je alles voor een makkelijke maaltijd, van verse broodjes tot barbecuepakketjes en snacks.

Of je nu zelf een pastasaus staat te roeren, met een drankje naast de barbecue zit, of een pannenkoek deelt in het restaurant: bij EuroParcs Poort van Amsterdam draait het allemaal om ontspannen samen zijn, mét goed eten binnen handbereik.

Overnachten in alle comfort, met zicht op de haven

Proost op het balkon

Tijdens ons verblijf bij EuroParcs Poort van Amsterdam logeerden we in een charmant Zuiderzeehuisje voor vier personen. Het huisje voelde meteen als een tweede thuis: ruim opgezet, brandschoon en met veel aandacht voor comfort en rust.

Wat meteen opviel was het grote balkon. Vanuit de woonkamer stapten we zo naar buiten en hadden we een schitterend uitzicht over een knus haventje, waar allerlei kleine bootjes dobberden. Ideaal voor een kop koffie in de ochtendzon, een gezellige familie lunch of een glaasje wijn bij zonsondergang.

Binnen was alles tot in de puntjes geregeld. Een open keuken met alles erop en eraan: van een vaatwasser tot een oven en zelfs een koffiemachine en waterkoker. Ook de badkamer was verrassend luxe, met als kers op de taart: een privé sauna. Heerlijk om na een dag buiten zijn even helemaal tot rust te komen terwijl het kleintje al ligt te slapen.

De slaapkamers waren sfeervol ingericht met comfortabele bedden en veel opbergruimte, wat altijd fijn is als je met kinderen reist. Alles voelde degelijk, verzorgd en modern, zonder dat het ongezellig werd.

Rust, ruimte en luxe aan het water

Wandelen over EuroParcs Poort van Amsterdam

Wat we erg waardeerden, was hoe stil het ’s avonds werd op het park. Geen drukte, geen lawaai en alleen de wind en het water. Zo konden we echt tot rust komen, zonder het gevoel te hebben ver weg te zijn.

Ook voor grotere gezinnen of wie liever aan het strandje verblijft, zijn er verschillende soorten accommodaties op het park: van stoere havenwoningen tot ruime familiechalets. Allemaal even stijlvol en goed verzorgd.

Voor ons was het precies goed: alle ruimte en comfort van een luxe huisje, gecombineerd met een prachtige ligging aan het water en het gemak van alle faciliteiten vlakbij. Het maakte onze vakantie niet alleen ontspannen, maar ook bijzonder sfeervol.

Op verkenning langs het Markermeer

Samen op een bruggetje

Hoewel er op het park zelf al genoeg te beleven valt, is het ook echt de moeite waard om even de omgeving in te trekken. EuroParcs Poort van Amsterdam ligt aan het prachtige Markermeer en vormt een perfecte uitvalsbasis voor korte uitstapjes met kinderen.

Wij trokken er een dagje op uit en begonnen in Marken. Bij het klompenmuseum, vlak naast de parkeerplaats, lagen in de gracht een paar nepkrokodillen te dobberen. Uiteraard vertelden wij Otto dat ze echt waren. Vanaf dat moment had hij maar één missie: krokodillen zoeken. 

Gewapend met een serieuze blik speurde hij het hele dorp af, turend in elk slootje of er eentje zijn kop boven water stak. Ondertussen genoten wij van de rust en charme van Marken, met zijn houten huisjes, smalle straatjes en schilderachtige bruggetjes.

Kleurrijke macarons en warme sauna's

straatje in Volendam

Na Marken reden we door naar Volendam. De sfeer op de dijk is vrolijk en levendig, met uitzicht op het water en overal kleine winkeltjes en kraampjes.

In plaats van de traditionele haring kozen wij voor iets zoeter: heerlijke macarons in vrolijke kleurtjes. Otto kreeg er eentje met frambozensmaak en keek alsof hij net een schat had gevonden. We wandelden nog wat langs de haven, keken naar de boten en genoten van de levendigheid van het dorp.

Later die dag keerden we terug naar het park. Otto sprong nog even op het luchtkussen bij het speelstrand, en daarna doken we met zijn allen nog het zwembad in. Na een dag vol indrukken was het heerlijk om weer thuis te komen in ons huisje aan het water. Nadat Otto in slaap was gevallen, sprongen wij snel nog even in de sauna, heerlijk!

Wie nog meer wil ontdekken, kan vanuit hier ook makkelijk naar Edam, Monnickendam. Maar eerlijk gezegd vonden wij het al meer dan genoeg om gewoon een beetje te verkennen, wat lekkers te proeven en vooral te genieten van samen zijn.

Eindconclusie? Helemaal geslaagd

Samen springen!

Een weekend bij EuroParcs Poort van Amsterdam voelt als een mini-vakantie waar alles klopt.

Van het ruime huisje tot de fijne voorzieningen en de prachtige ligging aan het water: het park biedt alles wat je nodig hebt om er echt even tussenuit te zijn met je gezin.

Rust, comfort en genoeg te doen voor jong en oud. Wij gingen met een glimlach én een hoofd vol fijne herinneringen weer naar huis.

samen op pad, bij papa op zijn nek
kijken bij het schip
bij het water kijken
De weg wijzen over het park

Vind je deze pagina leuk? Klik op de knop hieronder!

(Zie je de knop niet? Log dan in op je Facebook account en/of geef Facebook toestemming om cookies te gebruiken)