Gezinsvakantie Zuid-Afrika
Een aanbieding van Vakantie met Kinderen in samenwerking met Club Africa

Pinguins kijken bij Boulders beach
Pinguins kijken bij Boulders beach

In Oktober/November 2009 hebben wij een gezinsvakantie in Zuid-Afrika gehad, samengesteld door Club Africa. We hebben daar een geweldige tijd gehad, en willen met deze aanbieding ook andere gezinnen laten genieten van Zuid-Afrika!

Samen met Club Africa hebben we de reis die we gemaakt hebben aangepast, zodat hij nog beter past bij de wensen van (jonge) gezinnen.

Accomodaties die echt kindvriendelijk zijn, met een lekker zwembad en heel veel verschillende activeiten die persoonlijk zijn in te vullen naar gelang de leeftijd van de kinderen.

Wij zijn hierbij uitgegaan van de volgende uitgangspunten:

  1. Het doel is om in 3 weken een goed beeld van het zuidelijk deel van Zuid-Afrika te krijgen;
  2. Door zelf met de auto te rijden en in kleinschalige accommodaties te verblijven waarvan de meesten worden gemanaged door de eigenaar, wordt het contact met de plaatselijke bevolking echt ervaren;
  3. De overnachtingen vormen een combinatie van mooie guesthouses, lodges en accommodaties aan het strand;
  4. De reis vormt een mix van natuur en cultuur;
  5. Door alleen voor het zuiden van Zuid-Afrika te kiezen geeft het veel rust in de reis en zijn het aantal verplaatsingen minimaal.
  6. In uw reis is veel te zien en te doen, die goed te doen zijn voor het hele gezin, maar er is ook voldoende tijd om uit te rusten en bij te komen.

Hieronder een beschrijving van de uiteindelijke reis, met onze eigen foto's, of klik hier voor de aanbieding.

De tafelberg in Kaapstad
De tafelberg in Kaapstad

Deze gezinsvakantie Zuid-Afrika start in Kaapstad. Met een dagvlucht vanuit Amsterdam arriveer je in de avond in Kaapstad. Je kinderen zullen waarschijnlijk moe zijn van het spelen en filmpjes kijken in het vliegtuig, en vallen in de taxi naar Houtbaai in slaap.

In Houtbaai wordt je verwelkomd door Doreen, eigenaresse van Makuti Lodge. In de avond zul je waarschijnlijk nog weinig zien van deze fantastische locatie, maar na een goede nachtrust kun je genieten van de prachtige tuin, het zwembad, en de ruimte.

Houtbaai ligt ten Zuiden van Kaapstad en is de ideale plek om je vakantie in Zuid-Afrika te beginnen.

Heerlijk relaxen, met de Red line bus een uitstapje naar Kaapstad, een bezoekje aan World of Birds, en natuurlijk met de auto naar Cape Point en de pinguins bij Boulders Beach. Eigenlijk is het verblijf hier al een complete vakantie.

Walvissen of Haaien in Hermanus

Springende walvis in Hermanus
Springende walvis in Hermanus

Na 5 dagen Houtbaai reis je door naar Hermanus, de walvishoofdstad van de wereld. Ben je hier in het walvisseizoen (grofweg juli tot december) dan kun je hier vanaf de boulevard genieten van de springende walvissen, geweldig om te zien.

Zit je buiten het seizoen, dan is Hermanus nog altijd een leuke plaats, en zit je hier heerlijk aan het strand. Bovendien kan je vanuit het nabijgelegen Gansbaai een boottocht maken, om de grote witte haai te zien.

Het eerste wild in De Hoop

Rennen in de duinen bij De Hoop
Rennen in de duinen bij De Hoop

Je reist door naar het natuurpark in De Hoop. Hier kunnen de kinderen rondhollen op de steigers van Buchu Bushcamp, en later in de zandduinen. Zelf geniet je ondertussen van het uitzicht op zee, in het seizoen wederom met walvissen.

Maar in de Hoop kun je ook je eerste self-drive safari ondernemen. Verwacht hier echter geen leeuwen of olifanten, maar zeker wel zebra's, diverse antilope soorten, kraanvogels, en misschien een mongoest of slang (of hadden wij een beetje mazzel?).

De Tuinroute met struisvogels en treinen

Het treinmuseum in George
Het treinmuseum in George

We vervolgen de reis langs de beroemde tuinroute via het met de hand getrokken pontje over de Breede Rivier, om uit te komen in Wilderness.

Hier blijf je drie nachten om naar eigen wens uitstapjes te maken naar de Struisvogels van Oudtshoorn, cheetah's aaien op de wildlife ranch, de lagune van Knysna, of de beroemde stoomtrein en het treinmuseum in George. Overnachtingen wederom op een kindvriendelijke, groene locatie.

Eco-toerisme in Tsitsikamma

Over de touwbrug in Tsitsikamma
Over de touwbrug in Tsitsikamma

Ook in de buurt van Tsitsikamma is weer enorm veel te doen. Een tocht door de boomtoppen (minimaal 6 jaar), de Nature Valley, Monkey land, en uiteraard de wandeltocht over de trappen en touwbruggen langs de ruige kust. Dat laatste is ook geschikt voor jonge kinderen, al kan je geen kinderwagen meenemen.

Je verblijft hier midden in de natuur, en als je geen uitstapjes wilt maken dan kan iedereen zich hier ook prima vermaken met diverse activiteiten op of vlakbij het terrein van de lodge.

Addo Olifanten park

Olifanten kijken in de hide bij Addo Olifant park
Olifanten kijken in de hide bij Addo Olifant park

Het houdt maar niet op met de hoogtepunten op deze reis. Je reist door naar Addo Olifanten park. Hier kun je op zoek naar de Big Five op een volwaardige safari. Deze kun je overigens wederom in je eigen huurauto doen, geen enkel probleem.

Olifanten zul je hier zeker tegenkomen, en waarschijnlijk ook wel buffels en neushoorns, als je goed oplet en de borden bij de ingang volgt.

Leeuwen spotten wordt een stuk lastiger, maar is zeker mogelijk, en voor het luipaard moet je wel heel veel geluk hebben (evenals elders in Afrika overigens). Maar met de rest van het wild dat je zult zien zullen jullie en je kinderen zeker tevreden zijn.

Afsluiting aan de kust

Deze gezinsreis in Zuid-Afrika wordt afgesloten aan de kust bij Jeffrey's Bay. Het water is hier veel warmer dan wat je eerder gevoeld hebt, vanwege een monding van een rivier.

Met allerlei activiteiten en een leuk en levendig klein haventje in de buurt, is dit een perfecte slot van je vakantie.

Aanbieding van Club Africa en Vakantie met Kinderen

We hebben deze gezinsreis samen met Club Africa samengesteld. Uitgangspunt hierbij was onze eigen reis, maar we hebben mede op basis van onze eigen ervaringen gekozen voor nog minder verplaatsingen en voor meer rust in de reis. Hierdoor kun je nog beter genieten en de plekken waar je bent ervaren: Less is More.

Dit levert dus een nog betere reis op dan die we zelf hebben gemaakt

Speciaal voor Vakantie met Kinderen heeft Club Africa deze ideale gezinsreis tegen een bijzonder actie tarief samengesteld.

Heb je interesse, vul dan dus onderstaand formulier in zodat je in aanmerking komt voor de speciale ACTIEPRIJS van € 1995,- per persoon voor deze Gezinsvakantie Zuid-Afrika Vakantie met Kinderen.

Deze prijs is gebaseerd op bovenstaande reis voor 2 volwassenen en 2 kinderen onder de 12 jaar. Het is inclusief rechtstreekse vluchten met KLM in de T-klasse, € 275 luchthavenbelasting en toeslag, transfers van en naar de luchthaven, autohuur Avis klasse B, en alle accommodaties op basis van logies en ontbijt (alleen Kaapstad op basis van logies).

Aanpassingen zijn uiteraard wel mogelijk. Wij maken dan een aangepaste offerte.

Meer Informatie?
Alle velden met een sterretje zijn verplicht om in te vullen
Voornaam*
E-mail adres*
Extra vragen?

Vul het woord in dat je hieronder ziet

  


Fotowedstrijd 2010: Doe mee!!

Win je mooiste vakantiefoto op canvas, of een andere leuke prijs!

Lees de Officiële Regels en schrijf in.



Suggesties voor een top vakantie:

jeugdkampen
Jeugdkampen

Stedentrips met Kids
Stedentrips met Kids

Vakantiepark Beekse Bergen
Vakantiepark Beekse Bergen

Safari in Kenia
Safari in Kenia

Bekijk ook de andere bestemmingen in Nederland, Europa, of verder weg!!