Autoreis met Peuter

autoreis met peuterMoet je een lange autoreis met peuter maken om op je vakantiebestemming te komen, dan hebben we hier wat handige tips om de reis zo aangenaam mogelijk te maken.

  • Zorg dat het kinderslot ingesteld staat.
  • Vervoer de kinderen in een goedgekeurd autostoeltje met (oranje) ECE-keurmerk. Als het nummer begint met R 44-03 of R 44-04 weet je dat het stoeltje voldoet aan de nieuwste Europese veiligheidseisen. Het stoeltje moet bij het gewicht van je kindje passen. Dit staat vermeld op het keurmerk.
  • Houd de peuter nooit op schoot. Dit is erg gevaarlijk en ook verboden.
  • Als je het zelf goed kunt volhouden en je peuter slaapt goed in zijn autostoel, dan kun je ‘s nachts gaan rijden. Op deze manier kun je een heleboel kilometers maken voordat ze weer wakker zijn.
  • Laat een slapende peuter nooit achter in de auto. Moet je echt even de auto verlaten en wil je je kindje niet wakker maken, zet dan de auto in de schaduw en draai een raampje open. Hou de auto en je kindje constant in de gaten.
  • Zorg dat je peuter niet in de volle zon komt te zitten in de auto. Zorg voor een goede zonwering, Het is wel prettig als je kindje er doorheen kan kijken om wat van de omgeving te zien.
  • Als het erg warm is, zorg dan dat je kind extra drinken krijgt. Niet zo heel veel dat je bij elk tankstation moet stoppen om te plassen.
  • Als je peuter het nog pikt, doe hem dan een broekjesluier om. Dit voorkomt een hoop paniek als hij of zij een plasongelukje heeft.
  • Hou het eten en drinken van de peuter bij de hand. Dan kun je hem of haar gemakkelijk iets geven als ze trek hebben.
  • Kijk uit voor tocht in de auto. Niets is zo lastig als de vakantie met een peuter begint met een snipverkouden kindje. Als je airconditioning in je auto hebt zet hem dan niet al te koud. De overgang van de koele auto naar een erg warme buitenlucht kan ook verkoudheid tot gevolg hebben.
  • Als je stopt kun je het beste de auto in de schaduw zetten. Helaas wil iedereen dat en is het dus maar de vraag of er nog een schaduwplekje te vinden is. Lucht anders de auto even voordat u weer verder op pad gaat.
  • Maak bij een hele lange autoreis met peuter regelmatig stops waarbij je kind even kan spelen. Lang stilzitten is voor een peuter heel vervelend. Geef hem of haar ook even de tijd om zich lekker uit te leven.
  • Hou wat speeltjes bij de hand. Je kunt deze ook vastbinden aan de autostoel dan raakt het speeltje niet zo snel kwijt. Kijk wel uit dat het touw niet te lang is i.v.m. verstikkingsgevaar. Er zijn ook speelgoedzakken te koop die je aan de autostoel kan hangen. Je kan er ook een verrassingszak van maken met leuke speeltjes en snoepjes of kadootjes erin (autootjes, raamstickers, nieuw cd-tje of dvd-tje, zakje chips). Je kan dan afspreken dat er elk uur een verrassing uit de zak gehaald mag worden.
  • Heb je meerdere kinderen en krijgen ze ruzie, probeer dit dan snel te sussen. Het kan de sfeer in de auto behoorlijk verpesten en dat is een heel vervelend begin van de vakantie.
  • Handig voor onderweg zijn natte washandjes. Lekker voor verfrissing of erg kleffe handjes en gezichtjes.

Speelgoedtips voor Onderweg

- raamstickers
- knuffels
- Cd’s met muziek of verhaaltjes
- Boekjes
- dvd-speler voor in de auto
- probeer je peuter te betrekken bij wat je onderweg ziet zoals dieren in de wei, een draaiende molen, een grote vrachtauto, vliegtuigen e.d.


Fotowedstrijd 2010: Doe mee!!

Win je mooiste vakantiefoto op canvas, of een andere leuke prijs!

Lees de Officiële Regels en schrijf in.



Suggesties voor een top vakantie:

jeugdkampen
Jeugdkampen

Stedentrips met Kids
Stedentrips met Kids

Vakantiepark Beekse Bergen
Vakantiepark Beekse Bergen

Safari in Kenia
Safari in Kenia

Bekijk ook de andere bestemmingen in Nederland, Europa, of verder weg!!